NLA шығарылған «НӘР» синбиотигі Астана және Ақмола облысы нарығына шықты

April 25, 2018

9F6A7657Бүгін «Агрофирма «Родина» ЖШС сүт зауытында «НӘР» функционалды тағам өнімінің жетілдірілген дизайны бар қаптамадағы бірінші топтамасы шығарылды. «НӘР» синбиотигі – NLA жасалған бірінші функционалды тағам өнімі бірқатар бірегей қасиеттерге ие: иммунитетті нығайтады және белсенді ұзақ өмір сүру қабілетіне септігін тигізеді. Қант диабеті, артериалды гипертензиясы, семіздік пен артық салмағы, метаболизмдік сендромы және кардиоваскулярлық дерттері бар адамдарға бұл өнімнің терапевтік тиімділігі клиникалық тұрғыда дәлелденген. «НӘР» онкологиялық аурулардың, оның ішінде колоректальді қатерлі ісіктің алдын алуға таптырмайтын өнім. «НӘР» синбиотигі медицина ғылымдарының докторы Алмагүл Құшұғұлова басқаратын Адам микробиомасы және ұзақ өмір сүру NLA зертханасында жасалды. Бұл тамақ өнімдерінің отандық нарығына өнеркәсiптiк өндiрiсіне шыққан қазақстандық ғылымның алғашқы және бірегей өнімі. Бұған NLA және «Агрофирма «Родина» ЖШС зерттеушілерінің көп еңбекті талап ететін жұмыстары едәуір септігін тигізді, олар «НӘР» синбиотикалық өнімінің өңделген технологиялық өндірісін жаңа технологиялық желі базасында өнеркәсіптік сынамадан өткізді. Барлық технологиялық режимдер игерілді, технологиялық персоналдың өзара әрекеттесуі бойынша шаралар реттелді. Өнеркәсіптік сынық өткізілген соң тұтынушылар үшін өнімнің тартымдылғын ұлғайту мақсатында өнім қаптамасының дизайнын жетілдіру бойынша жұмыстар басталды. «НӘР» синбиотикалық өнімін шығару салтанатына «Агрофирма «Родина» ЖШС директоры Иван Сауэр, «Ғылым қоры» АҚ басқарма төрағасы Әнуарбек  Сұлтанғазин және Назарбаев университетінің «University Medical Center» корпоративті қорының басқарма төрағасы, NLA бас директоры лауазымын бұрын атқарған, «НӘР» синбиотикалық өнімін жасап шығарушылардың бірі Жақсыбай Жұмаділов қатысты.