Назарбаев Университеті Springer Nature Awards халықаралық сыйлығының лауреатты атанды

October 9, 2017

фото победителей SPRINGERАлматыда Springer Nature ірі халықаралық баспасы мен «Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы» АҚ тағайындаған ғылым мен техника саласындағы Top Springer Author тәуелсіз сыйлығымен марапаттау рәсімі өтті.

Биыл Назарбаев Университеті «Қазақстанның ең көп дәйектеме келтірілетін ғылыми ұйымдары» номинациясында жеңімпаз болып танылды. Қазақстан ғалымдарының ішінен Top Springer Author «Technology» номинациясында атап өтілгендер: Назарбаев университетінің зерттеушілері Жұмабай Бакенов және Әлия Кужабекова.

Springer Nature спикерлері Bart Verberck және Ирина Александрова  елдік шолу мен Орталық Азия елдері ғалымдарының жарияланымдық белсенділігіне талдау жасап, баспаның өнімдері мен қызметтері туралы ақпарат берді. Шара соңында жас ғалымдарға, авторларға және ғылыми ұйымдардың өкілдеріне  халықаралық мастер-класс берілді.

Springer Nature - әлемдегі ең ірі халықаралық ғылыми баспалардың бірі. Springer Nature компаниясы  және Орталық Азияның ғалымдарының стратегиялық әріптестігіне көп уақыт болды. Мысалы, 1958-2017 жылдар аралығында Қазақстан ғалымдары Springer-дің  журналында 7000 мақала жарияланды.