Биоинженерия, регенерациялық медицина және нейрофизиология ғылыми-зерттеу институты

abstract backgroundИнститут басшысы: Тұрсонжан Тоқай

Пайымдау:

Қысқа мерзімді: Назарбаев Университетінің өмір ғылымы және мінез-құлық ғылымдары саласындағы  зерттеу және оқыту сапасын арттыруға мүмкіндік беретін ішкі және сыртқы бірлескен және көп қызметті зерттеу ортасын құру.

Ұзақ мерзімді: Қазақстан Республикасында және Орталық Азияда инженерлік биология, регенерациялық медицина және нейробиологияда әлемге танымал ғылыми және түрлендірілген техникалық базаға айналу.

Мақсат:

• Неврологиялық және басқа аурулардың негізінде жатқан себептік факторлар мен адымдарды зерттеу;
  • Күрделі неврологиялық және басқа да аурулардың алдын алу, диагностика және емдеудің жаңа жолдарын іздестіру, адамдардың салауатты өмірін ұзартып, аурулардың асқынған түрлерінің қатарын және әрекет қабілетсіздікті төмендету үшін негізгі ғылымдар мен технологиялардың нәтижесін қолдану.

Зерттеу зертханалары және олардың негізгі зерттеу бағыттары

Инженерлік биология, регенерациялық медицина және нейробиология институтының үш зертханасы бар: (1) Трансляциялық медицина және өмір туралы ғылымдар технологиялар зертханасы, (2) Биоинженерия және регенерациялық медицина зертханасы, сондай-ақ (3) Нейрофизиологиялық және жасанды интеллект зертханасы. Назарбаев Университетінің жануархананы зерттеу бойынша бас орталығы (NURAF) құрылыс үшін жобаланған.